Erdoğan Arıkan Kimdir?

Erdoğan Arıkan Kimdir

3 yıl Diyarbakır Radyosunda spiker olarak görev yaptıktan sonra, halen devam eden TRT spor spikerlik görevine başlamıştır. Başarılı spikerlik kariyeri ile birlikte iyi iletişimiyle de izleyecilerin büyük beğenisini kazanmıştır.

İstanbul’da 4 yıl boyunca özel bir şirkette çalışmış ve sonrasında TRT’ye başvurmuştur. Kariyerine ilk adım attığı 1989 yılında, katıldığı sınavda gösterdiği üstün yeteneğinin ardından TRT bünyesinde spikerlik, sunuculuk, diksiyon, topluluk önünde konuşma, hitabet, yaşam koçluğu eğitimleri almıştır.

İsmini, duyurduğu program “Stadyum” ile başta futbolseverler olmak üzere tüm Türkiye’nin beğenisi kazanan ünlü spiker; katıldığı uluslararası birçok önemli organizasyonda da hem kişisel hem de ulusal temsilleri layıkıyla yerine getirmiştir.

6 Dünya Kupası, 4 Avrupa Futbol Şampiyonası, 3 Olimpiyat Oyunlarının yanı sıra , tenis ve atletizm alanındaki dünya şampiyonaları, Akdeniz Oyunları ve 1993 yılından bugüne çeşitli ülkelerde gerçekleşen Avrupa Kupası maçlarında görev alan Arıkan, spikerlik ve sunuculuk alanındaki tüm bu çalışmalarının yanında programcılık sektöründe de değerli yapımlara imza atmıştır. “Süper Bir Gol”, “Futbol Her Şeye Değer”, “Spor Artı”, “Teknik Analiz”, “Yüz Yüze Futbol” ve “Spor Stüdyosu” adlı programların yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenen Erdoğan Arıkan; yine bu alanda önemli pek çok ödülün de sahibi olmuştur.

Stadyum programı ile çıktığı yolda; 2006 ve 2008 yılları Hürriyet Gazetesi Altın Kelebek Ödülü’nü kazanan Erdoğan Arıkan, yine 2006 yılında Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin ödülüne “En İyi Program” kategorisinde sahip olmuştur.

Erdoğan Arıkan, spikerlik kariyeri boyunca tecrübe ve bilgisini eğitmen kimliğine de taşıyarak, 10 yılı aşkın süredir diksiyon ve etkili konuşma alanında çalışmalarına devam etmektedir. Diksiyon konusundaki bilgilerini bu süre içinde pek çok panel ve seminer düzenleyerek katılımcılarla paylaşmıştır.

Bu hayatı güzel yaşabilmenin en iyi yollarından birinin iyi iletişim kurabilmekten geçtiğini vurgulayan Arıkan; iyi iletişim kurabilmenin, iyi konuşmayla, ardından da iyi düşünceyle kendimize yaptığımız yatırımlarla mümkün olacağınından söz etmiştir.

Diksiyon Eğitimi ile daha fazla kişiye ulaşabilmek, anadilinin tüm güzelliklerine hakim olmak ve etkili konuşmanın inceliklerini öğrenmek için online eğitim ile bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesle bir araya gelmektedir.

Kariyeri boyunca birçok kurum ve kuruluşlar tarafından 300’e yakın ödüle layık görülen Erdoğan Arıkan; Türkiye’nin önemli kamu, kurum ve kuruluşlarında eğitimler vererek anadilimizin doğru ve etkili kullanılmasına katkı sağlamıştır. İyi bir konuşmanın inceliklerini ele aldığı çalışmalarında;

  • evrensel diksiyon,
  • etkili sunum teknikleri,
  • beden dili,
  • jestler ve mimikler,
  • heyecan ve stres kontrolü,
  • renklerin dili,
  • topluk önünde konuşma,
  • iş haytında görgü kuralları,
  • sunuculuk ve spikerlik,
  • etkili hitabet konularını da kapsayan geniş bir diksiyon ve etkili konuşma eğitimi seti hazırlayarak eğitimlerine devam etmektedir.

Erdoğan Arıkan ile diksiyon ve etkili konuşma eğitimi Tecrübe Eğitim Kurumlarında online olarak devam etmektedir. Sizler de bu keyifli yolculuğa katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.