Aile Danışmanlığı Eğitimi Kimden Alınır?

Günden güne daha fazla kişi tarafından tanınmaya başlayan aile danışmanlığı mesleğinin bu denli dikkat çekmesi, alanda çalışmak isteyenlerin sayısının artmasına da neden olmuştur. Tam da bu noktada rakiplerinden bir adım önde olmak için kişilerin aile danışmanlığı eğitimini hangi eğitmenden ve hangi kurumdan aldıkları, eğitimin içerikleri ve eğitim sonunda aldıkları sertifikanın niteliği oldukça önemlidir.

Başta aile kurumunun bütünlüğünü korumayı ve aile içerisindeki tüm bireylerin psikolojik ve sosyolojik açıdan sağlıklı bir yaşam sürmelerini hedef alan aile danışmanlığı; herhangi bir lisans bölümünden mezun kişilere uygun olmayan, belli sınırlar ile belirlenmiş ve oldukça spesifik bir eğitimdir. İşte bu nedenle, eğitimin alınacağı uzmanın yeterli bilgi ve birikime sahip olması da tercih sebepleri arasında gösterilmektedir.

Ülkemizde birçok kurum aile danışmanlığı eğitimi vermekte ve katılımcılarına çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Ancak Tecrübe Eğitim Kurumları bünyesinde verilen bu eğitim hem içeriği hem eğitmen kalitesi hem de gerek eğitim sürecinde gerekse eğitim sonunda öğrenciye verilen danışmanlık desteğinin kusursuzluğu ile farkını ortaya koymaktadır. Öyle ki Uzman Klinik Psikolog Gökhan Çınar tarafından verilen aile danışmanlığı; katılımcıların hedeflerine ve hayallerine uygun olacak temellerle, profesyonelce hazırlanmış tam kapsamlı bir eğitimdir.

Bakıldığında kariyerinde bir yenilik yapmak ve kendini geliştirerek popüler bir dalda faaliyet göstermek isteyen; 4 Eylül 2012 tarihli Resmi Gazete içerisinde yayımlanan açıklamada yer alan meslek mensupları arasındaki herkesin başvurması oldukça faydalı olacak bu eğitimde, toplamda 450 saat boyunca aile danışmanlığı ve ilgili tüm diğer konulara detaylı olarak değinilmektedir. Eğitimin sonunda başarılı olan kursiyerlerin Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir sertifika alarak uzmanlık kazanabilecekleri bu uzaktan eğitim programında, bireylerin hedeflerine yönelik farkındalıkları da artırılmaktadır. Bu sayede eğitim sürecinde ve sonucunda herhangi bir sürpriz ile karşılaşmayan, bilinçli ve donanımlı kursiyer de ilk adımı Tecrübe’de atarak başarıya daha kolay ulaşmaktadır.

Uzman Psikolog Gökhan Çınar’ın mesleki eğitimleri arasında yükselişe geçen aile danışmanlığı, katılımcılarına aslında ailedeki sorunlara bütüncül bir bakış açısıyla yaklaşmayı öğretmektedir. İlgili bölümlerden mezun herkes için artıları bulunan alternatif bir meslek dalı olarak aile danışmanlığı; anne, baba, çocuk, alt nesil, üst nesil ve direkt eşler arasındaki tüm ilişki ve çatışmalara odaklanılan bilimsel yöntemler sunmaktadır. Alanında ehli olan eğitmenlerden alınması gereken bu eğitimde, birebir insanla çalışmanın stratejileri de ancak uzmanlarca öğretilebilmektedir. Aile danışmanlığı yapan kişilerin yaptıkları işin ne kadar kıymetli ve önemli olduğunu ise eğitmenlerin deneyimleri ve başarıları gözler önüne sermektedir. İşte bu nedenle aile danışmanlığı eğitimi konusunda oldukça iddialı olan Tecrübe Eğitim Kurumları çatısı altında, eğitmen Gökhan Çınar’ın ustaca tavsiyelerinden faydalanmak da önemlidir.

Aile üyelerinin birbirlerini anlaması konusunda da danışmanlık hizmetinin verildiği aile danışmanlığında, danışmanların da insan ilişkileri konusunda iyi ve anlayışlı olması, toplumun genelinde beklenen bir tutumdur. Verdikleri danışmanlık hizmetinde konuşulacak olan konuların belirlenmesinde aile üyeleriyle birlikte karar verecek olan aile danışmanları, bu ve benzer süreçleri doğru yönetebilmek adına ihtiyaç duydukları her türlü bilgi ve tekniği de uzaktan eğitim programı süresince öğrenmektedir. Tecrübe Eğitim Kurumları bünyesindeki bu eğitimle yalnızca aile danışmanı unvanı kazanmayan; bununla birlikte alanla ilgili birçok farklı konuda da bilgi sahibi olan tüm kursiyerler, meslek hayatlarına da bir adım önde başlayabilmektedir. Siz de Gökhan Çınar’ın hazırladığı benzersiz bir içerikle aile danışmanlığı dünyasına başarılı bir giriş yapmak için bize ulaşabilirsiniz. Aile danışmanlığı eğitimi, Tecrübe’den alınır.