Ön Başvuru Formu

Diksiyon Eğitimi

 • Eğitmen
  TRT Spikeri Erdoğan Arıkan
 • Seviye
  İleri
 • Kurs Süresi
  2 Ay - Erişim 2 Yıl
Erdoğan Arıkan

Günümüzde hemen herkesin doğru anlaşılmamak, kendisini ifade edememek veya yeterince dinlenmemek gibi sorunları olmakta ve bu sorunlar ışığında Diksiyon ve Etkili Konuşma konusuna olan ilgi de artmaktadır. Sözlü iletişimin vazgeçilmez olduğu modern toplumlarda, konuşma sırasında etki yaratmanın önemine de dikkat çekmek gerekmektedir. Tam da bu noktada başlı başına bir sanat olarak kabul edilen Diksiyon ve Etkili Konuşma sürecine göz atmak yerinde olacaktır.

Yalnızca kalabalık bir topluluğa hitap eden bireylerin değil, herkesin bilmesi gereken ve sonradan öğrenilmesi de mümkün olan bu beceri ile hem iş hayatında hem de sosyal hayatta başarı sağlamak da daha kolaydır. Söylenenlerin doğru jest ve mimiklerle desteklenmesi, dikkat çekilmek istenen noktalara doğru vurguların yapılması, aktarılmak istenen duyguya uygun tonlamaların ve ses düzeyinin ayarlanması ve tüm bunların dinleyici tarafından doğru şekilde yorumlanması açısından tam bir altın anahtar niteliği taşımaktadır.

Diksiyon Eğitimi

Kariyer yaşamı boyunca doğru ve akıcı konuşması ile dikkatleri her daim üzerine çeken, bu alanda kendini geliştiren ve devamında daha da profesyonelleşerek eğitmen kimliği ile adından söz ettiren ve birçok başarıya imza atan Erdoğan Arıkan’ın anlatımı ile diksiyon ve etkili konuşma eğitimi oldukça keyifli bir eğitim haline gelmiştir. Basmakalıp cümlelerin yerine daha etkili cümleler tercih etmek, konuşması ile verimli etkileşim sağlamak, konuştuğu konu hakkında gerçekten bilgi sahibi olduğunu dinleyiciye hissettirmek, tüm bu sürecin bir getirisi olmaktadır.

Modern ve yüksek kültürel kimliğe sahip olmak ve anadilinin tüm güzelliklerine detaylı hakim olmak isteyen herkesin ilk tercihi olmaktadır. Etkili konuşman kurallarının ve inceliklerinin öğretildiği bu eğitim sayesinde bireyler, konuşma yöntem ve süreçlerinde arzu ettikleri güce erişebilmektedir.

Akıcılığını kaybeden, stres yönetimini gerçekleştiremeyen, ses denetimini yapamayan, hedef kitlenin özelliklerini analiz edemediği nedenle anlaşılamayan, konuşma içeriğini ya da jest ve mimiklerini kontrol edemeyen ve bu nedenle de sessiz kalmayı tercih eden herkes adına yepyeni bir basamak olan Diksiyon ve Etkili Konuşma; aslında her bireyin, doğru eğitim ile profesyonel birer konuşmacı olabileceğini de savunan, keyifli ve uzun soluklu bir deneyimdir.

Basmakalıp cümlelerin yerine daha etkili cümleler tercih etmek, konuşması ile verimli etkileşim sağlamak, konuştuğu konu hakkında gerçekten bilgi sahibi olduğunu dinleyiciye hissettirmek, tüm bu sürecin bir getirisi olmaktadır.

Bu eğitim sürecine dahil olup keyifli anlar yaşamak ve alanında ünlenmiş olan Erdoğan Arıkan’ın bilgi dolu dünyasında yolcuk yapmak istiyorsanız bizimle hızlıca iletişime geçin.

Diksiyon Eğitimi Ne ile Başlar? Doğru Konuşmak İçin Ne Yapılır?

Diksiyon eğitiminin ilk adımı nefes tekniklerini öğrenmektir. Doğru nefes almayı öğrendiğinizde, kelimeleri doğru telaffuz etme sürecine bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

Nefes teknikleri, uzun zaman yanlış tekniklerle nefes alan, konuşan ve hayatında ilerleyen biri için ilk adımda zorlayıcı olabilir. Fakat ilk adımdan sonra gelecek diğer adımlarda kolaylıkla ilerlemenizi sağlayan etkili bir yöntemdir.

Sırasıyla; nefes teknikleri, hece vurgularının ve kelime vurgularının doğru yapılması, seslerin doğru boğumlanması, tonlama, jest ve mimikler, anlam bilgisi, kelimelerin yerinde kullanım adımları gelir.

Diksiyon eğitimi sizin için ilk kapıyı açar, devamında iyi bir diksiyon için ne yapılmalı sorusunun cevabını çabanızla birlikte verebilirsiniz. Diksiyon nedir sayfamızı da ziyaret ederek, aklınızdaki diğer sorulara da cevap bulabilirsiniz.

Kimlerin Diksiyon Eğitimine İhtiyacı Var?

Diksiyon eğitimi belli bir kesimin ya da belli bir statünün tekelinde değildir. Esasında konuşabilen her bireyin iyi bir diksiyon eğitimine ihtiyacı vardır. Üstelik daha da ilginç bir şekilde cevaplandıralım soruyu; oldukça güzel konuşan bireylerin bile diksiyon eğitimine ihtiyacı bulunmaktadır.

Neden Diksiyon Eğitimi Almalısınız?

Güzel konuşmak veya etkili bir mizaca sahip olmak ile doğru konuşmak arasında fark vardır. Diksiyon eğitimi size doğru konuşmayı öğretir. Bu sebeple iletişim kuran ve toplumun içinde var olan her bireyin doğru konuşma ihtiyacı hasıl olur. Bu ihtiyacı gidermek, kendinizi doğru ifade etmek ve daha da önemlisi doğru anlaşılabilmek için diksiyon eğitimi almalısınız.

Eğitim sürecinde ve size sağlayacağı fayda noktasında aydınlatıcı olmasını umut ediyoruz. Bu noktada profesyonel destek almaya karar verdiğinizde uzman desteği noktasında Tecrübe Eğitim Kurumu’nun yetkinliğini yol arkadaşı edinebilirsiniz.

Tüm kurslarımızı görmek ve detaylı incelemek için Tecrübe Eğitim içinde keyifli bir gezintiye davetlisiniz.

Diksiyon ve etkili konuşma eğitimine kayıt olmak için Tecrübe Eğitim Kurumlarına telefon veya internet üzerinden Online başvuru yapabilir ve size gönderilen kullanıcı adı, şifre ile sisteme giriş yaparak eğitimi almaya hızlıca başlayabilirsiniz. Dilediğiniz gün ve saatlerde eğitim videolarını izlemeye ve yazılı kaynakları okumaya başlayabilirsiniz. Eğitim süresi boyunca tüm dijital kaynaklara ulaşımınız sınırsızdır.
Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitimi; istediği işe sahip olmak ya da kariyer hedefinde bir üst pozisyona yükselmek isteyenlerin, karizmatik ve hatta büyüleyici bir hitap yeteneği kazanmayı hedefleyenlerin, yakın zamanda iş görüşmesi yapacakların, sosyal yaşamlarında kendilerini daha güçlü ve özgüvenli hissetmeyi arzulayan bireylerin ve Türkçemizi doğru konuşmayı dileyen herkesin katılımına uygundur.
Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitimi sonucunda yapılan sınavda başarı sağlayan her katılımcı; Uluslararası onaylı ve uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifika alma hakkı kazanmaktadır.

Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitiminin Faydaları

Diksiyon ve etkili konuşma eğitimi alan her birey birçok kazanım elde ediyor. Bu kazanımların etkileri oldukça olumlu oluyor. Peki, bu olumlu etkiler ve eğitimin parçaları neler?

  İlk olarak hece ve sözcük vurgusunun üzerinde durulduğu Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitimi süresince tüm katılımcılara;
  • Kelime seçimleri konusunda nelere dikkat etmeleri gerektiği,
  • Jest ve mimiklerin doğru kullanımı,
  • Yeterli ses seviyesinde ve doğru vurgu ve tonlamalarla yapılan bir konuşma ile hayat boyu ne gibi kazanımlar elde edileceği,
  • Diksiyon egzersizleri,
  • Telaffuz bozuklukları ve doğru telaffuzların önemi,
  • Beden dili,
  • Alıştırmalar,
  • Sunuculuk ve spikerlik,
  • Konuşma tarzı ve kelimeler,
  • Hayatla iletişim,
  • Topluluk önünde konuşma,
  • Ünlülerin daralması (ECEK, ACAK, KAYNAŞMA ÜNSÜZÜ Y)
  • Doğru nefes almak ve diyafram nefesi,
  • Harflerin ve kelimelerin çıkışı – boğumlama,
  • Sesin doğru kullanımı,
  • Harflerin dünyası
  • Ünlüler (NORMAL A – İNCE A, E, I – İ – O – Ö – U – Ü)
  • Ünsüzler (B – C – Ç – D – F, G – H, J – K, Ğ, L, M – N, P – R, S – Ş, T – V, Y - Z
  • Yöresel aksanların yarattığı konuşma bozukluklarının nasıl önlenebileceği,
  • Patetik konuşmanın ayrıntıları ve çok daha fazlası hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

  Dinleyiciyi heyecanlandıran, motive eden, harekete geçiren ve hatta katılımını sağlayan bir konuşmanın tüm incelikleri de yine Erdoğan Arıkan’ın zengin anlatımı ile bu eğitimde sunulmaktadır.
  Yaşamın her anında kişilere daha dik bir duruş sergilemeleri adına katkıda bulunan bu eğitim, teorik olduğu kadar uygulanabilirlik açısından da oldukça fazla metot ve örnekle de desteklenmektedir. Mesleki istihdam ve sosyal başarılara tam anlamıyla katkı sağlayan Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitimi; katılımcıların her an, en sağlıklı şekilde iletişim kurmalarını da mümkün kılmaktadır.

Yorumlar

 • Nevin Çalış

  Erdoğan hocama çok teşekkür ederim çok şey öğrendim emeğinize sağlık.

 • Nihal Payık

  Evet oldukça memnunum. Erdoğan hoca kendini o kadar güzel ifade ediyor ki hem çok dikkatli dinlememe olanak sağlıyor hem de kalıcı etki yaratıyor. Henüz 7 ders dinlememe rağmen kendimde ilerleme kaydettigimi gözlemliyorum. Emeğine, ağzına sağlık. Teşekkür ederim

 • Mahmud Şahin

  Erdoğan hocam bu işin üstadı. Teşekkürler. İnanılmaz faydalı oldu.

 • Bahar Demirel

  Çok şey öğrendim. Öğrenmeye de devam ediyorum. Erdoğan beye teşekkürler. Bilge hanıma da tabiki.

 • Pelin Turan

  Bu eğitime katılmak verdigim en dogru kararlardan biri oldu.

 • Davud Şahin

  Teşekkür ederim çok güzel zevk alarak dinliyorum dersleri.

 • Cansu Birlik

  Diksiyon kursu aldım çok memnun kaldım teşekkürler Tecrübe Eğitim. Erdoğan Arıkan tavsiye ederim .

 • Sedef Çalışkan

  Diksiyon Eğitimi gerçekten Tecrübe eğitimden alınır tavsiye ederim.

 • Meltem Şanlı

  Diksiyon eğitimi çok iyi. Erdoğan hocama teşekkür ederim.

 • Emre Özden

  Erdoğan Arıkan'ın herkesle tek tek ilgilenmesi, eğitimi takip etmesi çok güzel. Sayesinde çok yol almış oldum.

 • Yasin Şahin

  Diksiyon eğitimi gerçekten çok iyi. Fiyatları da iyi. Eğitim sonunda sertifika aldım, ama halen giriş yapıp tekrar tekrar videoları izleyebiliyorum

 • Tuğçe Tekindor

  Diksiyon eğitiminde Erdoğan Hocama çok teşekkür ederim. Ayrıca sistem çok iyi, eğitim danışmaları çok ilgilendiler.Çook teşekkürler.

 • Hazım Koral 

  Sevgili arkadaşlar, Sayın Erdoğan Arıkan beyefendiden sadece diksiyon dersi almadım. Aldığım ders seanslarında kendisinden kibarlığı, beyefendi ve nezaket sahibi olmayı da öğrenmiş oldum. Ben şahsım adına söylüyorum: Ders konsantrasyonumdan önce onun etkin anlatım ve öğretim üslubuna hayran kalmıştım. Kendisini saygı ile selamlıyorum.

 • Abdulsamet Yeşeriroğlu

  Vurgu tonunu koruyan adam bu işin piri

 • Ali Murat Böruhan

  Allah vergisi, Adam bu işi hakkıyla yapıyor, güler yüzlüğü,sunumu On numara.

 • Ali Eroğlu 

  Erdoğan Abi Güler Yüzün Ve Tatlı Anlatımın İçin Sana Minnettarız İyiki Varsın.

 • Ibrahim Yolcu

  Emeğine sağlık Erdoğan abiciğim İYİKİ varsın TRT olmazsa olmazımdır Rabbim işini kolaylaştırsın

 • Faruk Demirel 

  Erdoğan Arıkan abiyi çok severim, Euro 2000'e doğru diye TRT de bir program sunduydu, hep o aklıma gelir, aradan 21 yıl geçse de hala maşallah'ı var

 • Fatih Toparslan

  Ben kendisiyle kırşehirde tanışıo sohbet etme ve çay içme fırsatım oldu tek kelimeyle mğkemmel bir kişilik allah uzun ömğr versin inş birdaha görüşmek nasip olur selamlar

 • Adem Kurt

  Erdoğan beyi çok severim başarıların devamını dilerim

 • Kenan Dural

  Sizlerle çalışmak sizleri tanımak gerçekten cok güzel

 • Nesrin Aydın

  Tek kelime ile harika bence erdoğan beyden bu dersi almak bir ayrıcalık çok teşekkür ederim.

 • Sema Korkmaz

  Eğitime yeni katıldım. Erdoğan hocamdan eğitim almak ayrıcalık olduğunu düşünüyorum.Hocamla Canlı dersleri sabırsızlıkla bekliyor sıklıkla olmasını temenni ediyorum 💐

Yorum Yap

Diksiyon Hakkında

Faydalı Bilgiler

Diksiyon Eğitimi Neden Gerekli?

Diksiyon eğitimi ile birlikte etkili konuşma kabiliyeti kazanmak, iş hayatında başarılı olmak, özgüven kazanmak ve iletişime dair yeni bilgiler edinmek mümkün.

Devamı...

Güzel konuşma teknikleri diksiyon eğitimlerinin amacını oluşturmaktadır. Etkili ve güzel konuşma için birden çok egzersiz bulunmaktadır.

Devamı...

Diksiyon dersleri bireylere neler kazandırmaktadır? Diksiyon dersi yalnızda toplum önünde konuşma yapanlar veya seminer verenler için önemli değildir.

Devamı...

Diksiyon Eğitimlerinde Etkili Sunum Nasıl Yapılır? Günümüzde her alanda özellikle etki bırakmak ve ikna edici olmak amacı ile oldukça önemli..

Devamı...