Bilgisayarlı Muhasebe Eğitimi

Bilgisayarlı Muhasebe Uzaktan Eğitimi

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artan öğrenme ihtiyacı bilişim alanında da etkisini sürdürüyor. Özelliklede birçok işte, kurumda veya eğitim alanında bilgisayar kullanımının işlevsel bir şekilde sağlanması önem arz ediyor. Dolayısıyla çağımızın en çok gereksinim duyduğu bu eğitim alanlarından biri de şüphesiz ki bilgisayarlı muhasebe eğitimi oluyor

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile hemen her sektörde olduğu gibi bu sektörde de dijitalin kullanımı çoğaltılmış ve muhasebe süreci birçok kurum ve şirket tarafından bilgisayar sistemleri aracılığı ile gerçekleştirilmeye başlanmıştır

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu

Meslek hayatı süresince muhasebe alanında yükselmek isteyen herkesin, bir bakıma muhasebenin en modern hali olan Bilgisayarlı Muhasebe Eğitimi alması hem kurumsal hem de bireysel açıdan fark yaratacak yeterliliğin kazanılması bakımından önemli ve gereklidir.

Bilgisayarlı muhasebe eğitiminde temel bilgisayar bilgisinin yanı sıra katılımcıların Eta, logo, Nebil ve Mikro gibi programları aktif olarak kullanması esastır. Çünkü işletmelerin ticaret faaliyetlerini sistematik olarak devam ettirmeleri ve tüm finansal analizleri yaparak raporlandırmaları sunmaları gerekir. Aynı zamanda gelecek iş planlarının da gerçekleştirilmesi ve şirketin büyümesi için gerekli olan her düzenlemenin yapılması önemlidir. Bütün bu görev ve sorumlulukların katılımcıya kazandırıldığı eğitime, bilgisayarlı muhasebe eğitimi deniyor.

Bu kazanım ve yeterliliklere nasıl ulaşacağınızı merak mı ediyorsunuz? O halde Online Başvuru bölümünü ziyaret edebilir ve eğitime kayıt için başvuru oluşturabilirsiniz. Kim bilir belki de günümüzün önde gelen bilgisayar uzmanlarından biri de siz olacaksınız.

Yükselen iş hacimlerine bağlı olarak artan çeşitlilik ile şirketlerin, kurumların ve kuruluşların sürekli değişen dengelerinin en doğru şekilde raporlandırılmasına olanak sağlayan Bilgisayarlı Muhasebe, aynı zamanda her işletmenin daha verimli ve büyüme odaklı ilerlemesine de destek sunmaktadır. Veri tabanında kolayca saklanan, şifrelenen ve arşivlenen bilgilerin istenildiği anda kolaylıkla ulaşılabilir olmasını mümkün kılan, gelişmiş yazılımlar sayesinde hesaplama süresince hata yapma riskini en aza indiren ve tüm mali dataların güvenliğini arttıran programların kullanıldığı Bilgisayarlı Muhasebe; profesyonel bir yönetim alanı oluşmasına da zemin hazırlamaktadır.

Bu eğitimle birlikte muhasebenin ihtiyaç duyulduğu her sektörde, oldukça geniş bir istihdam alanı bulabilecek katılımcılar ise temel bilgisayar ve muhasebe programlarını öğrenmektedir.

Eğitim boyunca katılımcılara, eğitmen tarafından titizlikle hazırlanmış video ders anlatımları, PDF kaynaklar ve ilgili dokümanlar ile sınırsız tekrar şansı da sunulmaktadır. 2 ay sürecek bu eğitimin sonunda tüm katılımcılara uygulanacak bir Bitirme Sınavı bulunmaktadır.

Tecrübe Eğitim Kurumlarına telefon veya internet aracılığıyla Online başvuru gerçekleştirerek eğitime kaydınızını hemen başlatabilirsiniz. Yaptığınız başvuru sonrasında eğitime katılmanız için size özel olacak kullanıcı adı ve şifre iletilir. Kullanıcı adı ve şifrenizle birlikte uzaktan eğitim sistemine yönlendirilerek eğitim sayfalarını, kaynaklarını ve video gibi diğer tüm kaynakları görebilirsiniz. Ayrıca eğitim süreciniz boyunca da bu kaynakları sınırsız bir şekilde kullanma hakkınız bulunmaktadır.
  Bilgisayarlı Muhasebe Eğitimine; kariyerini muhasebe alanında devam ettirmek isteyen çalışanlar, halihazırda muhasebe ve mali işler ile ilgili departmanlarda görev alan kişiler, bulundukları şirkette bölümler arası geçiş yapmak isteyenler veya kendi şirketlerinin muhasebe kısmını yönetmek isteyen bireyler ile bu alana ilgi duyan herkes katılabilmektedir.
Bilgisayarlı muhasebe eğitimi almak isteyen katılımcıların uzaktan eğitim eşliğinde alacakları bu eğitime 2 ay süresince düzenli olarak katılmaları ve devamlılıklarını sürdürmeleri gerekir. Bu eğitim sonrasında bireyler başarı elde eder ve bu başarıyı elde edebilecekleri bitirme sınavlarına tabii tutulurlar. Eğitimin sonunda da bilgisayarlı muhasebe eğitim sertifikası alırlar.

Bilgisayarlı Muhasebe Faydaları

Teknolojiye ayak uydurma ve alanında yetkin bir kişi olarak hizmet vermek isteyen herkesin bilgisayarlı muhasebe eğitimi alması ve eğitimin kazandırmak istediği davranış ve rolleri taşıması gerekir

  Peki, bu eğitimin bireye kattığı yararlar neler?
  • Gelir tablosu, mali tablolar, işletme defteri
  • Bilgisayarlı muhasebe eğitimi,
  • Fatura ve irsaliye ayrımlarını yapabilme,
  • Bilanço hesabı, diğer tüm hesaplar ve stoklar,
  • Yevmiye, envanter ve büyük defter,
  • Öz kaynaklar ve diğer kaynaklar,
  • İş planı, evrak takibi, kaynak hesapları,
  • Ticari defter ve belgeler,
  • Perakende satış belgeleri,
  • Yabancı kanyak gelirleri ve giderleri tahakkukları,
  • Elektronik tablo vb.
  • Mizan ve gelir tablosu gibi birçok konuda detaylı anlatımlar yapılmaktadır

  Muhasebe süreçlerinden ön muhasebe işlemleri konusunda yeterli bilgiye sahip olan herkesin başarı sağlayabileceği bu eğitim, ileri muhasebe süreçlerine kadar her aşamayı içermektedir. Eğitim katılımcıları, alacakları sertifika ile firmaların pazarlama ve dış ticaret departmanlarında, ön muhasebe birimlerinde finansal raporlama alanlarında veya mali müşavirler ile çalışma hakkında sahip olacaklardır.