Aile Danışmanlığı Eğitimi

 • Eğitmen
  Gökhan Çınar
 • Seviye
  İleri
 • Kurs Süresi
  4 Ay

Aile Danışmalığı Uzaktan Eğitimi

Uzman Klinik Psikolog Gökhan Çınar ile Online Aile Danışmanlığı Eğitimi. "Aile Danışmanı Ünvanı" ile kamuda ve özel sektörde iş imkanı bulabilir, kendi danışmanlık merkezinizi açabilirsiniz. Uzaktan eğitim yöntemiyle zaman problemi yaşamadan istediğiniz yerden bu eğitime katılabilirsiniz.

Toplumun en temel yapı taşı ve bir o kadar da en kutsal varlığı şüphesiz ki ailedir. Aile; sıcacık ve samimi bir yuva, fizyolojik ihtiyaçlarımızın şekillenmesini sağlayan düzen, sosyal ve kültürel değerlerimizi oluşturan çekirdek yapıdır. İletişimin en önemli unsuru da karşılıklı olarak kurduğumuz bağ ile doğru orantılıdır. Bunun için de en doğru hamle aile danışmalığı eğitimi almaktır.

Her bir aile bireyinin problemini, sağlıklı ve kalıcı çözümler üretmek üzere ele alarak ve tüm bu süreçte aile bütünlüğünü göz önünde bulundurarak verilecek destekler ile toplumun bu en küçük parçası; güçlü iletişim becerilerinin, kültürel değerlerin, farkındalığın, eğitimin ve uyumlu sosyal grupların oluşmasına veya gelişmesine de katkı sağlayacaktır. Tüm bu nedenlerle oldukça önem kazanan aile danışmanlığı ise aile yapısının gerektiği gibi korunması açısından ihtiyaç duyulan tüm psikodinamik, yapısal, eksperiyantal, bilişsel ve davranışçı terapi modellerini sunmakta ve bu faaliyetlerin bütününe de aile danışmanlığı eğitimi denmektedir.

Aile Danışmalığı Kursu

Aile danışmanlığı eğitimi, özellikle boşanmaların arttığı ve geleneksel aile yapısının değişmeye başladığı son dönemlerde bireylerin ve doğal olarak da toplumun iyileştirilmesinde önemli rol oynamaktadır. Aile danışmanları; aile üyesi bireylerinin her birinin sorunlarına odaklanma, bunlara çözüm getirme, evlilik, ayrılık, boşanma gibi süreçleri yönetmede destek verir.

Bunun yanı sıra anne-baba-çocuk rollerini ve bu roller arasındaki ilişkileri olması gerektiği şekilde biçimlendirme, sağlık, ekonomi, beslenme, sosyal hayat gibi tüm yaşamsal konularda yol gösterme ve hem çekirdek aile hem de geniş aile içerisindeki uyumun ve düzenin korunmasına yardımcı olma gibi konularda kalıcı çözümler sunmak adına çalışır.

Aile Danışmanlığı Eğitimleri, yine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı izni ile 04.09.2012 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan “Aile Danışmanlığı Yönetmeliği” içerisinde kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.

Bu eğitimi alan ve eğitim sonunda başarılı sayılan herkes, “Aile Danışmanı” unvanı ile çalışmaya hak kazanmaktadır.

Eğitim boyunca katılımcılara, eğitmen tarafından titizlikle hazırlanmış video ders anlatımları, PDF kaynaklar ve ilgili dokümanlar ile sınırsız tekrar şansı da sunulmaktadır. 4 ay sürecek bu eğitimin sonunda tüm katılımcılara uygulanacak bir Bitirme Sınavı bulunmaktadır.

Tecrübeli ve alanında uzman olan Klinik Psikolog GÖKHAN ÇINAR eğitmenliğinde online olarak bu eğitimin fırsatından yararlanabilirsiniz.

Özel Taksit Kampanyasından Yararlanmak İçin Bize Ulaşın
Siz de GÖKHAN ÇINAR İLE AİLE DANIŞMANLIĞI eğitimini alan ayrıcalıklı kişiler arasında yerinizi alabilirsiniz…

Dilediğiniz her an sınırsızca yararlanabileceğiniz çevrimdışı eğitim videolarının yanı sıra size belirtilen bir günde Ankara’da Gökhan Çınar ile yapılacak olan süpervizyon eğitimine katılma fırsatı yakalayacaksınız.

Bu eşsiz eğitime katılmak için tüm kredi kartlarında geçerli vade farksız 12 taksit seçeneğimizden yararlanabilir veya web sitemizde yer alan Hesap Bilgileri bölümündeki peşin ödeme seçeneği ile kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Kaydınızı oluşturduktan hemen sonra, size özel eğitim danışmanınıza bilgi vererek; öğreniminize hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz.

Güveniniz ve memnuniyetiniz, önceliğimiz! İhtiyaç duyduğunuz her an, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 444 0 632 numaralı sorgulama hattını arayarak; “Tecrübe Uzaktan Eğitim” adıyla hakkımızda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kampanyamız sınırlı bir süre için geçerlidir. Eğitim danışmanlarımızdan talep edebileceğiniz Ödeme Linki ile Kredi Kartınızı Güvenle Kullanabilirsiniz. Ödemenizi gerçekleştirdikten sonra kaydınızın eksiksiz tamamlanması adına eğitim danışmanınıza bilgi vermeyi lütfen unutmayınız.

Tecrübe Eğitim Kurumları’nı Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Eder, Eğitim Hayatınızda Başarılar Dileriz!

Tecrübe Eğitim Kurumlarına telefon açarak veya internet üzerinden Online olarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmanız durumunda tarafınıza yöneltilen kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme yönlendirilirsiniz. Uzaktan eğitim sisteminin size sunacağı eğitim avantajları arasında yer, mekân ve zaman sorunu olmadan dilediğiniz zaman eğitim ile ilgili kaynaklara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  Aile Danışmanlığı Eğitimi;
   MEB onaylı alabilen bölümler,
  • Çocuk gelişimi uzmanlarının,
  • Sosyologların,
  • Psikologların,
  • Psikolojik danışmanların,
  • Sosyal hizmet uzmanlarının,
  • Lisans veya yüksek lisans mezunu hemşirelerin,
  • Uzman, asistan ve pratisyen hekimlerin,
  • Psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmenlerinin ve ilgili bölümde eğitim gören son sınıf öğrencilerinin katılabileceği bir eğitimdir.
  • Ayrıca 464 saatlik bir eğitim süreci sonunda alacakları MEB onaylı sertifika sayesinde Aile Danışmanı unvanına sahip olabileceklerdir.

   Yukarıdaki bölüm dışında kalan ve en az okuryazar olan, kendini geliştirmek ve bu eğitimi öğrenmek isteyen herkes ise Aile danışmanlığı eğitimine katılabilir. Eğitimi bittikten sonra ise üniversite ve uluslararası onaylı belgeye sahip olabilir.

Aile Danışmanlığı Eğitimi sonucunda yapılan sınavda başarı sağlayan her katılımcı; Millî Eğitim Bakanlığı veya üniversite onaylı ve uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifika alma hakkı kazanmaktadır. Bu sertifika aynı zamanda “Aile Danışmanlığı Yönetmeliği” kapsamında geçerli olup, katılımcının mesleki yeterliliğini de ispatlar özelliktedir.

Aile Danışmalığı Eğitiminin Faydaları

Bu eğitimin size neler kazandıracağına şahit olmak için https://tecrubeegitim.com/ üzerinden bizimle hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

  Peki, “aile danışmanlığı eğitimiyle birlikte neler öğrenirim?” diyorsanız;
  • Gelişim dönemleri ve ilkeleri,
  • Gelişim alanları,
  • Ergenlik dönemi,
  • Ergenlik sürecini etkileyen faktörler,
  • Ergenlik dönemi sorunları,
  • Eşi tanıma aşamaları,
  • Evlilikte eş seçme ve uyum,
  • Aile içi iletişim,
  • Çocuklarda uyum ve uyumsuzluk,
  • Yaşlılık kavramı,
  • Yaşlılıkta ruh sağlığı ve sosyal uyum,
  • Veri toplama yöntemleri,
  • Aile tanımı ve işlevleri,
  • Temel psikolojik danışmanlık becerileri,
  • Roller ve fonksiyonlar,
  • Etik ilkeler,
  • Kriz dönemlerinde aile içi yaklaşımları,
  • Uluslararası belgeler ile ailenin korunması,
  • Ülkemizdeki yasalar,
  • Meslek etiği,
  • ve çok daha fazla konuda yeterlilik kazanmış olacaksınız.

  Bu eğitimi alan bireyler; özel aile danışmanlığı merkezi açabilmekte veya mevcutta bulunan özel bir aile danışmanlığı merkezinde, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğü’nde, SHÇEK kapsamında yer alan aile danışmanlığı merkezlerinde, bu konuda hizmet veren özel kurumlarda, bireysel kliniklerde ve Adalet Bakanlığı’nın aile mahkemelerinde bilirkişi danışman olarak çalışabilmektedir.

Uzman Klinik Psikolog Gökhan Çınar

1983 İstanbul doğumlu olan Gökhan Çınar, Psikoloji eğitimini Haliç Üniversitesi’nde YÖK Burslu olarak tamamladı. 2006 yılında Maltepe Üniversitesi’nin Klinik Psikoloji yüksek lisans programına kabul edildi. Lisans eğitimi süresinde, yüksek lisans sürecinde ve sonrasında Balıklı Rum Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde nevroz ve psikoz servislerinde stajına ve psikolog olarak çalışmalarına devam etti. Türk Psikologlar Derneği’nin bir üyesi olarak alanda çalışmalarına devam ederken, yüksek lisans tezi olarak “Mesleki Adanmışlık” konusunda kapsamlı bir araştırmayı sürdürdü ve yüksek lisansını tamamladı.

Yetişkin, Ergen ve Çocuk Objektif/Projektif Testler eğitimini alarak bir çok kişilik, zeka, dikkat, gelişim ve algı testinin uygulamasında yetkinlik kazandı. “Teoriden Pratiğe Psikodinamik Yaklaşımlar” eğitimini aldı. Türk Psikologlar Derneği’nde aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi sonrasında üç yıl Dr. Çağla Gülol ile bu yaklaşımda süpervizyon çalışmalarına devam etti. Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden aldığı EMDR eğitimi ile alandaki çalışmalarını sürdürdü. 2014-2018 yılları arasında Geştalt Terapi Derneği’nde Prof. Dr. Ceylan Daş tarafından verilen dört yıllık Geştalt Terapi Eğitimi’ni ve yaşantı gruplarını tamamladı. Bu dönemde ergen ve yetişkin psikoterapisti olarak alanda çalışmalarına devam etmektedir.

Meslek hayatı boyunca psikoterapi seansları ve yer aldığı eğitimlerde kendisini daha yakın bulduğu Ergenlik Dönemi ile ilgili birçok eğitim, seminer, oluşum ve çalışmada yer almıştır. İstanbul’da kurucu ortaklarından biri olduğu Keşif Psikoloji’de psikoterapi alanında çalışmaya devam eden Gökhan Çınar, Oyun Terapileri Derneği’nin de kurucu üyelerinden biridir. Doktora eğitimini Sinema-Tv alanı üzerine sürdürmektedir. Küçük yaşlardan itibaren medyada sunucu, yapımcı ve içerik üreticisi olarak görev almaktadır.

2019 yılında “Utançla Yüzleşmek” başlıklı bir TEDx konuşması yapmıştır. Türkiye’de ve yurt dışında çeşitli seminer ve etkinliklerde konuşmacı olarak yer almayı sürdürmektedir. Kafa Dergisi’nin yazarı, “Geçecek mi?” ve “Benim Evim Neresi” isimli iki kitabın yazarı, ortağı olduğu dijital platform Bana Göre Tv’de yayınlanan “Katarsis” ve “Katarsis X-TRA” çalışmaları yapmıştır. Şuan da TV8 Kanalında “Paylaş Benimle“ isimli programın yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmaktadır. Ayrıca daha profesyonel bir alanda eğitim sağlamak adına Tecrübe Eğitim Kurumları Bünyesinde Aile Danışmanlığı Eğitimleri ile tüm Türkiye’ye online uzaktan eğitim sunmaktadır.

  Uzmanlık Alanları
  • Kaygı Bozuklukları
  • Korkular
  • Travma Sonrası Stres Bozukluğu
  • Ergenlikte Bilişsel, Duygusal, Fiziksel ve Cinsel Gelişim
  • Aile İçi İletişim ( Kaliteli Zaman Geçirme, Karar Alma, Kural Koyma, Doğru İletişim)
  • Arkadaş Seçimleri ve İletişim Becerileri
  • Gelecek Planlama ve Mesleki Yönelim
  • Ergenlikte Depresyon
  • Özgüven Sorunu
  • Takıntılar
  • Sosyal Fobi ve Sosyal Atılganlık Eğitimi
  • Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi
  • Uyum Sorunları
  • Fobiler
  • Panikatak
  • Sınav Kaygısı ve Başarı Motivasyonu
  • Dikkat ve Konsantrasyon Problemleri
  • Yeme Bozuklukları
  • Uyku Sorunları
  • Madde Kullanımı
  • Aile ve Okul Danışmanlığı
Aile Danışmalığı Eğitimi Yanında Seçebileceğiniz Hediye Eğitimler

Yaşam Koçluğu Eğitimi

Tıklayınız

İnsan Kaynakları Kursu

Tıklayınız

Yazılım Uzmanlığı Kursu

Tıklayınız

Bilgisayar İşletmenlik Kursu

Tıklayınız

Eğitim Koçluğu Eğitimi

Tıklayınız

Eğiticinin Eğitimi

Tıklayınız

İşaret Dili Eğitimi

Tıklayınız

İngilizce Eğitimi A1 Seviyesi

Tıklayınız