Ön Başvuru Formu

Tıbbi Sekreter ve Hasta Kayıt Kabul Personelininin Önemi

2020 yılının ilk aylarından bu zamana kadar tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü, ülkemizde sağlık personellerinin vermiş olduğu büyük mücadele ile diğer ülkelere nazaran daha iyi kontrol altına alınmıştır. Sağlık sektörünün önemi zaten biliniyor olsa da son dönemde herkes tarafından daha iyi anlaşılmış ve tüm sağlık personellerine duymuş olduğumuz saygı ve minnet artmıştır.

Bu sektörün en önemli parçasından birisi olan; tıbbi sekreter ve hasta kayıt kabul personelinin de pandemi sürecinde ne kadar önemli olduğunu ve bu sektörde hizmet veren kişilere ne kadar ihtiyaç olduğunu anlamış olduk. Bu nedenle tıbbi sekreter ve hasta kayıt kabul personellerimizi en iyi ve en donanımlı şekilde yetiştirmek, sertifika sahibi yapmak için online eğitimler hazırladık.

Tecrübe Eğitim'in uzman kadrosu tarafından hazırlanan detaylı eğitim programları ile sağlık sektöründe kısa sürede yerinizi alabilirsiniz. Hem kamuda hem de özel sektörde iş bulabileceğiniz bir meslek olan hasta kabul ve tıbbi sekreterlik, özellikle son yaşanan pandemi sonrasında ülkemizde en fazla personel istihdam edilen sektörlerden biri haline gelmiştir.

Bu eğitimin içeriği; bütün tıbbi belgeleri, kullanım alanları ve belgelerin yasal düzenlemelerini, hasta giriş ve çıkışlarının kayıtlarını bilgisayar ortamında arşivlenmesini kişiye en detaylı şekilde anlatılmasıdır. Eğitim sonrasında kişi, bilgisi ve sertifikası sayesinde rakiplerine göre daha hızlı iş bulabilme fırsatını yakalayacaktır. Eğer siz de sağlık sektöründe olmak istiyorsanız ve bu işe uygun bir karaktere sahipseniz hiç vakit kaybetmeden bu eğitim programına katılın. Eğitim sonunda alacağınız sertifika ile çalışabileceğiniz alanalar;

- Devlet, Üniversite ve Özel Hastaneler
- Klinikler
- Tıbbi Laboratuvarlar
- Aile Sağlık Merkezleri
- Diş Hekimi Muayeneleri
- Tıp Merkezleri

Hasta kabul ve tıbbi sekreterlik eğitiminin size faydası şunlar olacaktır;

-Hastane otomasyon programlarını kullanmayı öğrenmiş olacaksınız
-Hastaneler ve sağlık kurumlarında rahatça çalışabilme imkânınız artacaktır.
-Hasta giriş ve çıkışlarını rahatlıkla yapabileceksiniz.

Peki, bu eğitimi almaya ne kadar uygunsunuz?

Öncelikle sağlık sektörünün sizin için uygun olup olmadığı hakkında bir kişi analizi yapmanız gerekmektedir. Sağlık alanında çalışmak sizi mutlu edecek mi? Hastalar ve hasta yakınları ile iletişim konusunda sakin ve sabırlı olabilecek misiniz? Bu mesleğin gerektirdiği özelliklerinden olan; güler yüzlü olma, sözlü ve yazılı iletişimde başarılı olmak, dinamik bir yapıya sahip olmak vb. özelliklere ne kadar sahipsiniz? Tüm bu soruların cevabını verdikten sonra eğer uygunsanız hemen bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilir ya da direkt eğitimi satın alarak kursunuza başlayabilirsiniz