YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI EĞİTİMİ

 

     Orta ve büyük ölçekli şirketlerde ya da organizasyonlarda yöneticilik yapan kişilerin ihtiyaç duyduğu planlama ve eylem desteği, Yönetici Asistanı tarafından sağlanmaktadır. Yöneticiye en yakın kişiler olarak çalışmalarını sürdüren Yönetici Asistanları, üst düzeyde idari işlerin hemen her aşamasında görev almaktadır. Tıpkı sekreterler ya da kişisel asistanlar gibi büro işlerinden de sorumlu olan bu kişiler, ek olarak işletmelerin başarısını doğrudan etkileyecek önemli sorumluluklar da almaktadır. Kimi zamanda birlikte çalıştıkları yöneticiyi temsil etmek adına toplantılara katılan, seyahatlere çıkan ve hatta belli bir noktaya kadar iletişim sürecini yöneten asistanlarda aranan en temel özellikler ise organize yeteneği, zaman yönetimi becerisi, etkili iletişim ve problem çözme yeteneğidir. Tüm iç yazışmaları yönetmek, rapor ve belgeleri hazırlamak, müşteriler, satıcılar ve ekip üyeleri ile gerekli irtibatı kurmak, yazılı ve sözlü iletişim süreçlerini yönetmek, yöneticinin profesyonel ve kişisel takvimini planlamak, gerekli yerlerde hatırlatmaları yapmak, lojistik koordinesi, seyahat ve konaklama süreçlerini yönetmek, dosyalama ve arşivleme yapmak, muhasebe ile ilgili görevleri yerine getirmek ve yöneticinin her daim güncel kalmasını sağlamak gibi iş tanımlarının bulunduğu Yönetici Asistanlığında; hizmet verilen sektöre yönelik dinamiklerin, kuralların, terminolojinin ve değişkenlerin bilinmesi de beklenmektedir. Günümüzde giderek popülerleşen ve sektör ayırt edilmeksizin istihdam sahası bulunabilen Yönetici Asistanlığı, ilgili eğitim programlarına katılarak sonradan öğrenilebilen bir meslektir. Denetleme ve yetiştirme memuru görevinde olup bir şirket yöneticisinin hiyerarşisinde en üst düzeyde yer alan Yönetici Asistanları, şirket içerisinde yer alan her departmanla da doğrudan bir ilişki içerisinde çalışmaktadır.

     Yönetici Asistanlığı Eğitimi, rekabetçi iş piyasasında bir adım önde olmak ve meslek hayatlarına, şirketlerin en üst birimleri ile iletişimin sağlandığı alanda başlamak isteyen herkes için ideal bir seçenektir. Teknolojinin yaşamımızda bu denli aktif olmasının ardından şirketler de iç operasyonlarını yürütecek Yönetici Asistanlarının, bilgisayar sistemleri ve ofis teknolojileri konusunda bilgi sahibi olmasını tercih etmektedir. Tam da bu noktada iyi bir Yönetici Asistanı olmak ve istenilen kariyer hedefine ulaşmak için alınacak eğitimin niteliğinin önemi ortaya çıkmaktadır. Bu eğitimi başarı ile tamamlayan kişiler, diledikleri her sektörde üst düzey asistanlık yapma hakkına sahip olacaktır. Eğitim boyunca katılımcılara, eğitmen tarafından titizlikle hazırlanmış video ders anlatımları, PDF kaynaklar ve ilgili dokümanlar ile sınırsız tekrar şansı da sunulmaktadır. 2 ay sürecek bu eğitimin sonunda tüm katılımcılara uygulanacak bir Bitirme Sınavı bulunmaktadır.

Bu eğitim ile katılımcılara;

 • Büro ve büro yönetimi,
 • Sunum teknikleri ve arşivleme,
 • Diksiyon ve etkili konuşma,
 • Dosyalama sistemleri,
 • Grup iletişimi,
 • Halkla ilişkiler ve protokol,
 • İş mektubu, organizasyon,
 • Ödemeler ve planlama,
 • Problem çözme,
 • Raporlama,
 • Seyahat organizasyonu,
 • Telefonda iletişim,
 • Yazı metni oluşturma,
 • Temel bilgisayar bilgisi ve Microsoft Office programları,
 • Etkili zaman yönetimi,
 • SWOT analizi,
 • CV hazırlama, mülakat teknikleri ve beden dili gibi konularda yeterlilik

kazandırılmaktadır. Tüm sektörlerde ihtiyaç duyulan “Nitelikli Yönetici Asistanı” olmak adına gereken yetkinlik, donanım ve bilgi, eğitim boyunca katılımcılara örneklerle sunulmaktadır.

     Bu eğitime departmanlar arası geçiş yapmayı hedefleyen ve kendisini bu alanda geliştirmek isteyen herkes katılabilmektedir.
     Tecrübe Eğitim Kurumları’na telefon veya internet üzerinden yaptığınız başvuru işlemi tamamlandıktan sonra yalnızca size özel tanımlanan bir kullanıcı adı ve şifre ile yönlendirileceğiniz sisteme giriş yapabilir, sonrasında dilediğiniz gün ve saatlerde eğitim videolarını izlemeye ve yazılı kaynakları okumaya başlayabilirsiniz. Eğitim süresi boyunca tüm dijital kaynaklara ulaşımınız sınırsızdır.
     Yönetici Asistanlığı Eğitimi sonucunda yapılan sınavda başarı sağlayan her katılımcı; üniversite onaylı ve uluslararası onaylı bir sertifika alma hakkı kazanmaktadır.
 
Ön Başvuru Formu