YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

UZAKTAN

EĞİTİM

ULUSLARARASI

SERTİFİKA

60 SAAT

VİDEO / PDF

EĞİTMEN

DENİZ ULUDOGAN

Kimler Yaşam Koçu Olabilir?

 

Öncelikle insanı seven, insana yakın olmak isteyen, isteklendirme kaynağını insandan, iletişimden ve yardım etmekten alan psikolojik açıdan sağlıklı kişiler koçluk yapabilir.

Koçluk bir uzmanlık alanıdır. Tamamen disiplinler arası bir çalışma şeklidir. Yönetim ve eğitim bilimi, psikoloji, NLP ve bunlara benzer pek çok bilim ve ilimden faydalanır. Bir koçun yaşamı boyunca eğitime yatırım yapması ve kendini bu alanda sürekli geliştirmeye devam etmesi gerekir. Yaşam Koçluğu eğitimi danışanın kendi belirlediği hedeflere, koçun desteğiyle ulaşması ve sorunlarının üstesinden tek başına gelmeyi öğrenmesidir. Koçluk bir gelişim ve kendini keşfetme sürecidir. Süreç boyunca danışan, kendisini daha iyi tanır, potansiyelini keşfeder ve hatalarından ders alarak yetkinliklerini geliştirir. Koçluk; mevcut durumundan, daha iyi bir duruma ulaşmak isteyen sağlıklı bireylerle yapılan bir çalışmadır.

Tecrübe Eğitim Kurumları uzmanlık eğitimi ile profesyonel bir koçluk eğitimi alabilir ve koçluğu meslek olarak yapabilirsiniz.

Kimler Yaşam Koçluğu Eğitimi Alabilir?

 

​Eğitmenler, Psikolojik Danışmanlar, Rehber Öğretmenler, Psikologlar, Öğrenci ve Aile konusunda uzmanlaşmak isteyen koçlar, sağlık çalışanları, kişisel gelişim alanında çalışmak isteyen kişiler ve eğitimden alacağı bilgilerle kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyen kişiler Yaşam Koçluğu Eğitimine katılabilirler.

Koçluk Eğitim İçerikleri;

 

Koçluk nedir?

Koçluk Hizmetinin Faydaları

Kimler Koçluk Yapabilir?

Danışan Kimdir? 

Kimlerin Koça İhtiyacı Vardır?

Hizmet Nasıl Sunulur?

Koçluk İlişkileri

Bilginin Kullanılması

Çalışmaların Kapsam

Koçluk Ne değildir?

Koçluk Teknikleri Nelerdir?

Karakter analizi

Doğru iletişim kurma

Sorunlar nasıl tespit edilir?

Doğru soru nasıl sorulur?

Soru kalıplarının gücü

Soru sorma sanatı

Sorun atlatma

Düşündürtme

Sondajlama

Çapalama

NLP (Neuro Linguistic Programming)

Neuro ile; insanların görme, işitme, hissetme, koklama ve tatma duyuları ve bu duyuların yönetildiği beyin ve sinir sistemi vurgulanır.

Linguistic ile; yaşam deneyimlerinin dil vasıtası ile kodlanması, dilin deneyim edinme ve değişim süreçlerindeki etkisi vurgulanır.

Programming ile arzu edilen değişiklikleri gerçekleştirmek üzere, duygu, düşünce ve davranışlarımız üzerinde, bilinçli veya bilinçdışı akıl yardımıyla yapılan yeniden düzenleme biçimi vurgulanmaktadır.

Kuantum Düşünce Tekniği

EFT (Emotional Freedom Techniques - Duygusal Özgürlük Tekniği) 

SEDONA (Serbest Bırakmanın Mucizesi)

Çapalama

Kapı kolu çapası

Çapaları yok etme

Affetme Ve Arınma Çalışmaları

3 D (Düşünce Duygu Ve Davranışlar)

Farkındalık

Şimdiden geleceğe ulaşmak?

Doğru hedefler belirleme

Eylem planı geliştirme