Kurumsal

Uzaktan Eğitim Nedir?

2006 yılında Bilişim ve Danışmanlık Hizmetleri ile ticari hayatta faaliyetlerine başlayan Tecrübe markası, 2016 yılında uzaktan eğitim anlayışına yepyeni bir soluk getirdiği Tecrübe Eğitim adıyla alanında öncü olmak adına ilk adımı attı. Geniş kurs yelpazesi, alanında uzman kadrosu ve kaliteli eğitim anlayışı ile kurulduğu ilk günden bugünlere başarıyla gelen kurum; öğrenmenin sınırlarını ustaca kaldırmaya devam etmekte. Farklı dallarda sayısız eğitimle her yaş ve eğitim grubundan insan için kendilerini geliştirme imkanı sunan Tecrübe Eğitim, yalnızca eğitim süresince olmamakla birlikte; eğitim öncesinde ve sonrasında da dilediğiniz an danışabileceğiniz profesyonel bir ekiple yanınızda. Uzaktan eğitim denildiğinde Türkiye’nin sayılı markası arasında fark yaratan Tecrübe, adı ile paralel birçok ilke de imza atmış durumda. Kaliteli eğitim skalasını öğrencilerinin ve danışanlarının istekleri doğrultusunda günden güne genişletmeye ve çeşitlendirmeye devam eden marka, zamansız eğitimi en doğru ve etkin biçimde sunmak adına teknolojik yapılanmasını da gelişmelerle doğru orantıda iyileştirmeye devam ediyor..

Tecrübe Eğitim’in “önce insan” ilkesi doğrultusunda hazırladığı uzaktan eğitim sistemi; yalnızca öğrenmenin değil, aynı zamanda ileriye yönelik kariyer hedeflerinde de ilk basamağı çıkmanın en keyifli ve kolay yolu. Nerede ve ne zaman olursa olsun öğrencilerine en doğru kaynaklardan özenle hazırlanmış eğitim programını, seçkin hocaların anlatımları ile sunan Tecrübe; her daim erişilebilir ve kaliteli eğitim anlayışını da bu süreçte sürekli hale getiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hemen her eğitimi sertifikalandırılan Tecrübe Eğitim, fırsat eşitliği sunduğu tüm eğitimlerde bağlı olduğu Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yol almakta.

Bir kurum olmanın sunduğu ayrıcalıkları öğrencilerine tecrübe, güven, özveri ve saygınlık olarak sunan ve üreten insana verdiği değeri her alanda hatırlatan Tecrübe Eğitim; bilime ve teknolojiye yaptığı yatırımlarla da eğitim alanında bilinçli bir yol izlemekte. Bu titizliği ile hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde adından her zaman başarı ile söz ettiren Tecrübe, referans ve belgelendirme süreçlerinde de sağlam temellerinin kendisine sunduğu tüm olanaklardan yararlanmakta. Ülke çapında birçok önemli marka ile kurduğu iş birlikleri, geliştirilmiş uzaktan eğitimleri, süpervizyon eğitimleri ve workshop eğitimleri, kurumun sektörel öncülüğünü desteklemekte.

Tecrübe’nin şeffaflık prensibi sayesinde, rekabete oldukça yatkın eğitim sektörü içerisinde öğrencilerin kaybolmadan, doğru bilgi almasını sağlayan pek çok iletişim kanalı mevcut. Dileyen herkes; eğitim çeşitliliğini ve içeriklerini ister geleneksel ister dijital kanallardan oldukça detaylı bir şekilde öğrenebilmekte. Bu sayede henüz karar aşamasında olanların kendileri açısından en doğru eğitimi seçmeleri için de uzun süreli; ancak oldukça önemli bir süreçte zaman tasarrufu sağlayan Tecrübe Eğitim, kişilerin ihtiyaç duydukları eğitime karar vermelerinde profesyonel destek sunmakta.

Uzaktan eğitimin, örgün eğitime oranla avantajlarını en ince ayrıntısına kadar araştıran ve hizmetlerini bu doğrultuda sunan Tecrübe; başta örgün eğitim alırken bir takım zorluklarla baş etmek zorunda kalan bireyler için tam da biçilmiş kaftan. Fiziksel engele sahip olan, coğrafi açıdan okula gitme sıkıntısı yaşayan, çalışmak için eğitimine ara vermek zorunda kalan, sosyal fobi veya benzer sorunlar ile baş edemeyen, diğer insanlarla eşit şartlarda eğitim göremeyen, evlilik, askerlik veya çocuk nedeniyle eğitimini tamamlayamayan ya da benzer herhangi bir nedenle örgün eğitime devam edemeyen herkesin, kendisine en uygun eğitimi alabileceği uzaktan eğitim sistemi ile Tecrübe; aynı zamanda örgün eğitim sürecinin konaklama, ulaşım, beslenme gibi öğrencilere ekstra maddi gider sıkıntısı yaşatan maddelerini de ortadan kaldırmakta.

Yalnızca bir belge almanın amaçlandığı sistemlerin tamamen dışında, kişilere gerçekten bilgi alabileceği eğitimleri tam donanımla sunmaktan asla vazgeçmeyen Tecrübe Eğitim; uzaktan sistemde daha merkeziyetçi bir eğitim modelinin kullanılması ile kalitenin de arttığı bu süreçte, zaman kısıtlaması olmaksızın eşit eğitim imkanı sunmanın ve bu konuda da bir bakıma öncü olmanın gururunu yaşamakta. Genel yanılgının aksine uzaktan eğitim sisteminde de tüm öğrenciler ile teker teker ilgilenen ve ihtiyaç halinde kolayca iletişim kurulabilen deneyimli Tecrübe eğitmenleri, katılımcıların tam verimi almaları adına özel olarak seçilmiş durumda. Her biri eğitime gönül veren eğitmenler, düzenlenen canlı yayınlar, süpervizyonlar ve seminerlerde de öğrenciler ile yüz yüze iletişim sağlamakta.

Gelişmiş ülkelerde uzun yıllardan beri uygulanmakta olan uzaktan eğitim sistemi; hayatın hızlı akışına ayak uydurmaya çalışırken, aslında ortaya çıkan en gerekli sistemlerden de biri. Bu bakış açısı ile sürecin oldukça bilinçli yönetildiği Tecrübe Eğitim, yalnızca eğitimin değil, uzaktan eğitimin de gelişmelerini oldukça yakından takip etmekte. Öyle ki bir mekanda, belli saatler arasında bulunma zorunluluğu olmaksızın, birçok farklı cihaz aracılığı ile etkili bilgiye ulaşmak, sürekli kendini yenileyen çarkın içerisinde özellikle de meslek adına gelişim sağlamak isteyen kişilerce avantaj sağlayacak bu süreç, Tecrübe ekibi ile Türkiye’de de hayat buluyor. En çağdaş eğitim sistemi sayılabilen uzaktan eğitim; ikinci sınıf bir eğitim sisteminin aksine, örgün eğitimde bulunamayacak birçok olumlu detayı da içermekte.

Öğrenimin ölçülmesinde en modern ölçme ve değerlendirme metotlarının kullanıldığı uzaktan eğitim sisteminde; her öğrencinin kendi öğrenim hızında eğitim alması da örgün eğitimden farklı olarak sunulan en önemli nokta. Herkes için eğitimin mümkün olduğu uzaktan eğitim sisteminde, yaşam düzeninin değişmediği bir eğitim almanın verdiği motivasyon da öğrencinin öğrenme sürecini pozitif yönde etkileyen bir durum. İş veya sosyal hayatınızda size altın anahtar olacak geniş yelpazeli birçok eğitimi alabileceğiniz Tecrübe Eğitim, yaşamınızda ve kariyerinizde yepyeni bir başlangıç yapmak istediğiniz her an ve her yerde yanınızda.

KURUMUMUZ 5580 sayılı Özel Öğretim Müdürlüğü Lisanslı, Özel Tecrübe Uzaktan Öğretim Kursu olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlıdır. Tüm Türkiye genelinde hizmet vermekteyiz.