UZAKTAN EĞİTİMDE GÜVEN

UZAKTAN EĞİTİMDE GÜVEN

Günümüzde yüz yüze eğitim içeriğinde dahi yararlanılan çevrimiçi pek çok kaynağın bütün olarak ve belli bir strateji içerisinde sunulması ile ortaya çıkan uzaktan eğitim; her yaş grubundan, sosyal çevreden, kültürden ve eğitim düzeyinden bireyin sıklıkla tercih ettiği bir metot haline gelmiş durumda. Tıpkı örgün eğitimde olduğu gibi tartışmaların, konu anlatımlarının, örneklendirmelerin, ödevlerin, değerlendirmelerin ve elbette ki sınavların yer aldığı uzaktan eğitim sisteminde; eğitmen ve katılımcıların gerçek zamanlı bir etkileşimde bulunması adına senkronize oturumlar da gerçekleştirilmekte. Video izleyerek bilgilenmenin çok daha ötesinde, tam anlamıyla geliştirilmiş bir sistem dahilinde sunulan bu eğitim yöntemi; çevrimiçi kaynaklara erişimin mümkün kılındığı asenkron bir eğitim ile çift taraflı iletişimin sağlandığı eş zamanlı bir eğitimin tam da kesişim noktasında yer almakta. Özellikle zaman açısından esnek bir yapıda bulunma özelliği ile bugün popülerliği göz ardı edilemeyen uzaktan eğitimde; konfor, kalite, sürdürülebilirlik, özgürlük ve eşitlik başlıca misyonlar arasında. Bu misyonları gerçekleştirirken üzerinde durulması gereken en önemli konu ise güven. Katılımcıların çoğunlukla “kontrol edemedikleri bir sistem” olarak algıladığı ve bu nedenle tereddütle yaklaştığı bu modelde, eğitimin içeriği kadar eğitim sürecinin de çok iyi anlatılması ve öğrencilere tüm süreçte şeffaflık sağlanması gerekmekte. Yılların deneyimi ve uzaktan eğitimde birçok açıdan özgün olma özelliği ile Tecrübe Eğitim Kurumları ise öğrenim sürecinin her aşamasında kursiyerlerine ihtiyaç duydukları konularda, en doğru ve anlaşılır şekilde bilgilendirme sağlamakta. Türkiye’nin her yerinden telefonla, mesajla ve hatta yüz yüze iletişim gerçekleştirebileceğiniz uzman eğitim danışmanları ile Tecrübe, bu çağdaş modeli kurulduğu ilk günden itibaren güven çatısı altında sunmakta.

Uzaktan eğitimde güven konusu, aslında genel bakımdan göreceli olmakla birlikte farklı yöntemlerle desteklenecek bir temelde de sunulabilmekte. Bu yöntemlerin belki de en çok tercih edileni kullanıcı yorumları. İnternet çağının bizlere sunduğu her fırsatta, ürün ya da hizmet hakkında daha doğru bilgi almamızı sağlayan kullanıcı yorumları; uzaktan eğitim programlarına başvuru öncesinde de fikir sahibi olunması açısından önemli. Eğitmenin anlatım yönünden başarısı, programın geçerliliği, niteliği ve içeriği, kurumun ilgisi ve başarısı, eski katılımcıların deneyimleri, eğitimin kullanım alanları ve diğer kurumlar ile karşılaştırmalı sunum biçimleri gibi konularda, uzaktan eğitim almak isteyen bireylere bilgiler sunan kullanıcı yorumları; Tecrübe Eğitim Kurumları web sitesi ve sosyal medya hesaplarında birer geribildirim olarak yerini almakta. Bunun yanı sıra kurumun çözüm ortakları, sertifikasyon süreci, onaylı eğitimleri, uzman ve alanında tanınan eğitmenleri, geniş konu yelpazesi, birçok açıdan onaylanan ve takdir gören kurum başarısı, her daim ulaşılabilir eğitim danışmanlarının varlığı, her sektörde geçerliliği bulunan belgeleri, uluslararası akreditasyonları, öğrenci takip sistemi, emniyetli ödeme yöntemleri ve en önemlisi şeffaflığı da Tecrübe markasını alanında lider bir konuma getirmekte.

Ankara Ticaret Odası ve Milli Eğitim Bakanlığı ruhsatları ile kaliteli eğitim programları oluşturmaya devam eden Tecrübe Eğitim Kurumları; IAF, IAS, TÜRKAK, Euro Passcard ve Cardcert akreditasyonları ile dünya çapında geçerli eğitimler sunmakta. ISO 9001 Belgesi, Akreditasyon Tescil Belgesi ve Türk Akreditasyon Belgesi ışığında sunduğu bilişim danışmanlık hizmetleri ile Tecrübe; Aydın Adnan Menderes Üniversitesi onaylı belgelendirme hakkına da sahip.

Küreselleşmiş eğitimin en güncel sonucu olan uzaktan eğitim programları, lisans eğitiminin yeterli olmadığını günümüz meslek dünyasında öne çıkmak adına etkili bir yol. Bu profesyonel yolda bireylerin kendilerini geliştirmek adına attıkları her adımda en değerli unsur ise güven. Bahsi geçen tüm kurumsal artılarının yanı sıra aynı çatı altında bir aile olma özelliği, her bir kursiyerin eğitim süreci boyunca ve hatta sonrasında da yanında olma gayesi, özgür öğrenim alanının en ince ayrıntılarını bile özenle inşa etme başarısı ve bireyselden ziyade toplumsal fark yaratma amacı ile Tecrübe Eğitim Kurumları ise katılımcıların huzurla eğitim almaları adına en doğru adres.

_______________________________

Detaylı bilgi ve kayıt olmak için,

Tel : 0312 230 12 13

WhatsApp : 0554 163 02 13

https://www.tecrubeegitim.com

  • ALİ TAŞKIN
  • 02.06.2020
  • 0

Yorumlar

Yorum Yap

Ön Başvuru Formu