KARİYERİNİZDE GEREKLİ BELGE VE SERTİFİKALAR

KARİYERİNİZDE GEREKLİ BELGE VE SERTİFİKALAR

Kariyer planlama süreci, yalnızca iş arama dönemi ile paralel ilerlemeyen; bu sürecin daha öncesinde ve eğitim boyunca sürdürülmesi gereken, hayatın önemli bir parçası. Bireylerin, geleceklerini planlamak adına attıkları ilk adımda yer alan bu süreç; ilgi, yetenek, deneyim ve değerler ile ilgili öz farkındalıkların oluştuğu bir temel olarak da kabul edilmekte. Birtakım basamakların gerçekleştirilmesini gerekli kılan kariyer planlama sürecinde, bu plan doğrultusunda ihtiyaç duyulacak belge ve sertifikalar da belirlenmekte. Kendini tanıyan, anlayan ve ne yapmak istediğine karar veren herkes için oldukça yararlı olan bu planlama; geçmiş deneyimlerin, başarıların ve hatta mutlulukların da bir uzantısı olmakta. Tüm bu verilerden elde edilecek sonuç ile başlanacak bir meslek yaşamında ise fark yaratmamak içten bile değil.

Lisans ve lisans üstü programların yanı sıra eğitime dair birçok farklı seçeneğin araştırıldığı kariyer planlama sürecinde, mesleki anlamda ulaşılması hedeflenen statü için sahip olunması gereken birçok belge ve sertifikadan da söz edilmekte. Her meslek grubunda ihtiyaç duyulan etkili iletişim, ekip çalışması, liderlik, motivasyon, zamanın etkin kullanımı ve stresin önlenmesine yönelik yapılması gerekenler gibi konuların da profesyonel anlamda öğretildiği eğitim programları sonucunda alınan bu belge ve sertifikalar; iş yaşamı boyunca dikkat çekecek bilgi ve beceri çeşitliliğini de arttırmakta. Günümüzde özgeçmişlerin olmazsa olmazı niteliğini taşıyan belge ve sertifikalar; mülakat aşamasından, kariyer zirvesine kadar geçen her anda kişilere avantajlar sağlamakta. Yalnızca elde tutulan somut bir doküman olmanın aksine; edinilen bilgilerin, kazanılan vasıfların ve uzmanlıkların da bir göstergesi olan bu evraklar aynı zamanda sektörel yeterlilikleri de kanıtlar bir nitelik taşımakta.

Kullanılacak mesleki alan hangisi olursa olsun, genel geçerliliğe sahip belge ve sertifikalara sahip olunabilmesi adına kişilerin katılması yararlı olan uzaktan eğitim programları; Bilgisayar İşletmenliği, Diksiyon ve Etkili Konuşma, İnsan Kaynakları Uzmanlığı, Yönetici Asistanlığı, Zaman Yönetimi, Takım Çalışması, Telefonda İletişim, Beden Dili, Mülakat Teknikleri, Personel Seçme ve Oryantasyon, Motivasyon, Kariyer Planlama, CV Hazırlama ve Stres Yönetimi kursları olarak belirlenebilmekte. İlk izlenimin oluşmasında, kariyer gelişiminde, terfi süreçlerinde, kriz dönemlerinde ve iş hayatının daha pek çok anında her alandan bireyin işine yarayacak bu belge ve sertifikalar; rekabet ortamından sıyrılarak, hedeflenen noktaya daha kolay ulaşılmasında da yardımcı olmakta.

Teknolojinin hızla ilerlemesi ile popülerliği artan uzaktan eğitim programları sonucunda alınabilecek bu belge ve sertifikalar, birçok şirket ve kurumun işe alım politikaları içerisinde potansiyel çalışanlardan bekledikleri gerekçeler olarak da yerini almış durumda. Milli Eğitim Bakanlığı, ilgili özel eğitim kurumu veya anlaşmalı üniversite tarafından onaylı olarak hazırlanan belge ve sertifikalar, yurt içi ve yurt dışı geçerli olma özellikleriyle de tercih edilmekte. Kariyer boyunca adayın hem kendi kazanımlarının hem de şirket ya da kuruma kazandıracaklarının bir özeti niteliğinde de görülen belge ve sertifikalar, “aranan eleman” olma durumunu destekleyecek de bir araç sayılmakta. Tüm bu özellikleri ile herkesin alması yararlı bu dokümanlar; Tecrübe Eğitim Kurumu’nun özenle hazırlanan ve alanında uzman eğitmenleri tarafından sunulan eğitim programları sonucunda, başarılı olan kursiyerlere gururla kazandırılmakta. Özellikle her alandan kişilerin yaratıcı fikirler üretmesi ve iş potansiyellerini geliştirmesine yardımcı olacak olan bu eğitimler, Tecrübe kalitesiyle ve ihtiyaç duyduğunuz her anda sizinle…

_______________________________

Detaylı bilgi ve kayıt olmak için,

Tel : 0312 230 12 13

WhatsApp : 0554 163 02 13

https://www.tecrubeegitim.com

  • ALİ TAŞKIN
  • 31.05.2020
  • 0

Yorumlar

Yorum Yap

Ön Başvuru Formu