Bioenerji, Reiki ve Diğer Enerjiler Eğitimi

 • Eğitmen
  Nur Tuncel
 • Seviye
  İleri
 • Kurs Süresi
  2 Ay

Bioenerji, Reiki ve Diğer Enerjiler Uzaktan Eğitimi

Dünyanın var oluşundan itibaren enerjiler; çevremizde, bedenimizde, hayatımızda, attığımız her adımda yer almaktadır. Yaşayan tüm canlılar enerjiden oluşmuştur ve hatta bu canlıların gündelik yaşam döngülerinde bile enerjilerin etkileri söz konusudur. Bunun yanı sıra kişilerin hayatlarını olumsuz etkileyen birçok rahatsızlık, hastalık, travmalar, deneyimler, korkular, krizler ve duygusal çöküntüler de enerjiler aracılığıyla iyileştirilebilmektedir. Bunların en bilinenleri arasında Bioenerji ve Reiki gelmektedir.

Kişilerin hayatlarını olumsuz etkileyen birçok rahatsızlık, hastalık, travmalar, deneyimler, korkular, krizler ve duygusal çöküntüler de enerjiler aracılığıyla iyileştirilebilmektedir. En bilinenlerinden Bioenerji ve Reiki’nin yanı sıra Kundalini Reiki, Karuna, Ra-Sheeba ve Piramit Enerjisi gibi enerjiler; kişilerin daha pozitif, mutlu ve sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç duydukları titreşimi yükseltebilmekte, ruhsal ve bedensel dengenin korunmasına yardımcı olmaktadır. 

Bionerji; “evrensel yaşam enerjisi” anlamına gelmektedir. Yani içimizdeki enerjinin dışa pozitif yansımasıdır. Günlük yaşantımızda sürekli olarak bir koşturmaca ve panik halinde olmamız birçoğumuzun bedenine olumsuz olarak döner. Ancak biz çoğu zaman bu sonuçların farkında olamayız bile. Bu noktada yapılması gereken tek bir şey vardır, o da bize ve ruhumuza güç katacak bioenerji eğitimine yönelmektir. Peki, nedir bu bioenerji ve reiki eğitimi?

Bioenerji, Reiki ve Diğer Enerjiler Kursu

Bioenerji-reiki eğitimi, yaşam boyu devam edebilecek olan enerjilerin varlığı ile insan sağlığı için oldukça etkili olan ve köklü geçmişe dayanan bir eğitimdir. Özelliklede vücudun merkezi sisteminin sağlıklı olarak çalışmasına destek veren bu enerjiler, kişilerin daha yeni bir bakış açısı kazanmalarına ve daha çok mutlu olmalarına katkı sunar. Kendinizi en iyi şekilde geliştirmek ve bunun sonunda kendinizi gerçekleştirmek istiyorsanız Bioenerji eğitimi ile mutlaka tanışmalısınız. Bunu nasıl mı yapacaksınız? Tabii ki https://tecrubeegitim.com/ üzerinden bizimle hızlıca iletişime geçerek…

Enerji eğitimlerinin kişilere psikolojik olarak kattığı olumlu yönler oldukça fazladır. Bu eğitimlere katılmak isteyen herkes evrenden gelen enerjiyi kullanmayı öğrenir. Elbette ki bu enerjiyi kullanabilmek için güçlü bir istek ve irade gerekir. Bunu kazanmanın yolu da bioenerji eğitimi almaktan geçer. Bu eğitim sayesinde farklı bir yaşam deneyimi kazanır adeta yeniden doğmuşa dönersiniz. Yaşamınızın kendi hâkimi siz olursunuz ve aslında düşündüklerinizden çok daha fazlasını da yapabilirsiniz.

Bioenerji, Reiki ve Diğer Enerjiler Eğitimi, Bioenerji ve Reiki Enerjisi’nin anlatıldığı aşamalardan oluşmaktadır. Eğitim süresince Bioenerji, yalnızca teorik olarak anlatılmakta; Reiki Enerjisi ise hem teorik hem de uygulamalı olarak gösterilmektedir.

Eğitim boyunca katılımcılara, eğitmen tarafından titizlikle hazırlanmış video ders anlatımları, PDF kaynaklar ve ilgili dokümanlar ile sınırsız tekrar şansı da sunulmaktadır. Tercihe göre bu eğitimi alan tüm katılımcılara, Reiki 1 Enerjisi inisiyasyonu da hediye edilmektedir. 2 ay sürecek bu eğitimin sonunda tüm katılımcılara uygulanacak bir Bitirme Sınavı bulunmaktadır.

Tecrübe Eğitim Kurumları’na telefon veya internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucunda size özel olarak bir kullanıcı adı ve şifre tanımlanır. Bu kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak uzaktan eğitim sistemine yönlendirilirsiniz. Sonrasında ise eğitim ile ilgili tüm video ve kaynaklara kolaylıkla erişebilirsiniz.
Bioenerji, Reiki ve Diğer Enerjiler Eğitimi; bu alanda kendisini geliştirmek, şifa yöntemlerini öğrenmek ve uygulamak, daha pozitif bir bakış açısına sahip olmak ve süreci tamamlayarak terapist olmak isteyen herkesin katılabileceği, ağırlıklı olarak teorik bir eğitimdir. Teorik bilgilerin yanında katılımcıların uygulayabilecekleri meditasyonlara, aura ve çakra temizleme yöntemlerine ve enerji koruma metotlarına da yer verilmiştir. Eğitimi başarı ile tamamlayan kişiler, kendilerini bu kariyer sürecinde geliştirmek adına ilk adımı atmış olacaklardır. Bu eğitim, kişinin öncelikle kendi enerjisini yükseltmesi ve dengelemesi adına geliştirilmiştir. Sonrasında uygulayıcı olmak isteyen katılımcılar ise eğitimin diğer aşamalarını da talep etme hakkına sahiptir.
Bioenerji, Reiki ve Diğer Enerjiler Eğitimi sonucunda yapılan sınavda başarı sağlayan her katılımcı; üniversite onaylı ve uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifika alma hakkı kazanmaktadır.

Bioenerji Eğitiminin Faydaları

  Bioenerji, Reiki ve Diğer Enerjiler Eğitimi, katılımcılarına oldukça objektif ve yüksek bilinç temelli bir yaşamın kapılarını açmaktadır. Bir dizi spesifik el hareketi ile uygulayabilecekleri enerjileri öğrenmenin yanı sıra bu kişiler;
  • Bedenlerini ve beyinlerini kontrol etme yöntemlerine,
  • Tamamen ilahi düzene ait bu enerjiler ile olay ve durumları daha hayırlı hale getirme metotlarına,
  • Vücudumuzdaki enerji merkezi olarak bilinen çakraların doğru ve düzenli çalışması adına gerekli tüm ipuçlarına ve hem fiziksel hem de ruhsal açıdan güçlenmek adına ihtiyaç duyulan tüm bilgilere de vakıf olmaktadır.

  Eğitim süresince, entegretif bu terapi sistemlerinin her aşamasına hâkim olacak katılımcılar, eğitimin sonunda alacakları Reiki 1 inisiyasyonu ile kendilerine de bu enerjiyi uygulayabileceklerdir. Sonrasında çevrelerine de aynı şifa tekniklerini uygulamak isteyen, bu süreci mesleki anlamda geliştirmeyi hedefleyen ve bu paralelde terapist olmak isteyen kişiler ise ileri düzey eğitimlerden yararlanabilecektir. Enerjilerin en temel halde öğrenilmesi adına ilk basamak niteliği bulunan bu eğitim; psişik korunma, enerji şifasının bilimsel açıklaması, auranın tanımı ve aura görme deneyimi, terapi seanslarında aura gözlemleri, meditasyonun tanımı ve çeşitleri, çakraların tanımı, özellikleri ve işlevleri, zihnin gücü, şifa süreci ve şifacının gelişimi, direnç yasası ve ruh hallerinin idaresi gibi konularda da detaylı bilgiler sunmaktadır.