• instagram
  • facebook
  • twitter
  • youtube

BİLGİSAYAR İŞLETMENLİK KURSU

UZAKTAN

EĞİTİM

MEB

ONAYLI

160 SAAT

VİDEO / PDF

EĞİTMEN

A. CAN TAŞKIN

1

29 ŞUBAT - 1 MART 2020

SON KAYIT TARİHİ : 5 ŞUBAT  2020

2

18 -19 NİSAN 2020

SON KAYIT TARİHİ : 30 MART  2020

3

27 - 28 HAZİRAN 2020

SON KAYIT TARİHİ : 5 MAYIS 2020

4

22 -23 AĞUSTOS 2020

SON KAYIT TARİHİ : 31 TEMMUZ 2020

5

24 -25 EKİM 2020

SON KAYIT TARİHİ : 30 EYLÜL  2020

6

26 -27 ARALIK 2020

SON KAYIT TARİHİ : 5 KASIM 2020

2020

SINAV DÖNEMİ

Bilgisayar İşletmenliği Sertifika kursuna katılarak,

  • Bilgisayar hakkında genel donanım bilgisini öğrenecek,

  • Bilgisayarı genel olarak kullanıp dokümanlar oluşturabilecek,

  • Microsoft Word programı ile belgeler düzenleyip çalışabilecek,

  • Microsoft Excel programı ile sayısal hesaplamalar yapabilecek,

  • Microsoft PowerPoint ile sunumlar hazırlayıp sunabilecek,

  • Internet Explorer ile, sosyal medya, mail ve internet hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Bilgisayar işletmenlik kursuna katılarak; iş yerinizde veya günlük hayatınızda bilgisayarı daha etkin kullanmanın yanı sıra “Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği Madde 246” sayılı kanun gereği kurum veya özel sektörde geçerli olan,

İstihdam edilenlerin meslekî ve teknik orta öğretim diploması, sertifika ile kurs bitirme, kalfalık, ustalık, iş yeri açma belgelerinden en az birine sahip olmaları gerekir. Yapacağı işe uygun meslekî eğitim aldıklarını belgelendirmeyenler istihdam edilmezler. İş yeri sahipleri, istihdam edecekleri kişilerden, yapacakları iş ile ilgili meslekî eğitim aldığını gösterir belgeyi istemek zorundadır.

Maddesi için gerekli olan belgeyi alabilirsiniz.

 

Bilgisayar İşletmenliği Kursu Sertifika programımız toplam 160 saat olup, kurs içeriği aşağıdaki gibidir.

* Bilgisayara Giriş

Giriş derslerimiz sıfır düzeyden başlar. Bilgisayarın parçaları ( donanım ) ve bilgisayar programları ( yazılım ) ile ilgili bilgi verilir.


* Genel Donanım Bilgisi

Donanım derslerimizde en temel düzeyde bilgisayarın donanımları konuları ele alınmaktadır.

* Windows işletim sistemi

Windows işletim sisteminde dosya ve klasör üzerinde çalışılır. Dosya veya klasöre ad verme, adını değiştirme, silme, gizleme, diske veya flash diske kopyalama, disk ya da flash diskte dosya veya klasör arama gibi temel işlemlerin nasıl yapılacağı bu derste öğretilir.

 

* Microsoft Word 

Word kelime işlemci bir programdır. Word’de yazı nasıl yazılır, düz ve sütunlu yazı yazma, yazılanı düzenleme, yazıya resim ekleme, yazıcıdan çıktı alma, mail olarak gönderme gibi günlük hayatta sürekli kullanacağınız konular işlenir.


* Microsoft Excel 

Excel bir hesap tablosu programıdır. Bu programın kullanımındaki temel amaç; çeşitli türdeki tablolarımızı ve hesaplarımızı yapmak, tablolarımızdaki sayısal verileri grafiğe çevirmektir. Excel ile karmaşık hesaplamalar yapmak, tablolar oluşturmak, grafikler çizimleri gibi konular işlenmektedir.


* Microsoft PowerPoint

PowerPoint bir sunu (slayt) programıdır. PowerPoint ile yazılara ve resimlere hareket vererek yapılacak olan sunum ve tanıtımlarınızın daha etkili olması sağlanır. PowerPoint derslerinde sunumlar hazırlanarak, programın tüm özellikleri tanıtılır.

* Internet uygulamaları

Elektronik posta adresi almak, e-mail yazıp göndermek, herhangi bir adrese dosya, resim, video gönderme gibi internet ile ilgili temel kullanımlar.

* Bilgisayar İşletmenliği Kursuna Kimler Katılmalı ?

Bilgisayar İşletmenliği Kursu, bilgisayar eğitiminin başlangıcı olarak düşünülmektedir. Bu kursa, bilgisayar kullanmayı daha önce öğrenmemiş olanlar, kendini ilerletmek isteyenler,  Kamu ve Özel kurumlara başvuru ( KPSS, Görevde Yükselme, vb. ) için gerekli Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) Onaylı Sertifikayı almak isteyenler katılmaktadır.