BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ EĞİTİMİ

          

     Hem sosyal hem mesleki alanlarda hayatı oldukça kolaylaştıran ve yaşamımızın olmazsa olmazı haline gelen bilgisayar, gün geçtikçe çok daha farklı kullanım amaçlarına da hizmet etmektedir. Özellikle istihdam süreçlerinde ihtiyaç duyulan Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası, kişilerin temel bilgisayar kullanım bilgisine sahip olduklarını ve programları etkin bir şekilde kullanabildiklerini gösteren önemli bir belgedir. Bu kurs ile kursiyerler, hem tam anlamıyla bilgi sahibi olmadıkları temel bilgisayar programları hakkında detaylı ve yeterli bilgiye erişebilmekte hem de kullanım deneyimleri sürecinde mevcut bilgilerini test edebilmekte ve gerektiğinde kanıtlayabilmektedir. Günümüzde, tam randımanlı bir iş sürecinin ilk basamaklarından biri sayılabilecek Bilgisayar İşletmenliği, başta bilgi işlem personeli olmak üzere her departmandan personelin yeterli derecede bilgi sahibi olması gereken bir beceridir. Aynı zamanda başlı başına bir meslek alanı olan Bilgisayar İşletmenliğinde, bilgisayarla alakalı tüm yazılımsal ve donanımsal sorunları çözme görevi bulunan Bilgisayar İşletmeninin; metin yazımı ve düzenlemesi, tablo ve hesaplama ya da sunum hazırlama programlarına uzmanlık derecesinde hâkim olması, belirlenen dosyaların dijital ortama aktarımını sağlaması ve tüm bunların yanında içerisinde bulunduğu işletme, kurum veya kuruluşun internet sitesi ile ilgili bazı işlerden sorumlu olması da beklenmektedir. Özellikle KPSS puanı ile atanmayı hedefleyen öğrenciler için de bir ön koşul olan Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası ister kamuda ister özel sektörde çalışan herkesin ilk mülakatta rakiplerinden bir adım önde olmasını da sağlamaktadır.

     Günümüzde her meslekten ve kademeden çalışanın, temel bilgisayar programlarını biliyor ve kullanıyor olması beklenmektedir. Ayrıca, hangi sektörde olursa olsun yeni işe başlayacak kişilerin, istenildiği takdirde bu belgeleri işverenlerine gösterme zorunlulukları da bulunmaktadır. Tüm bu süreç göz önünde bulundurulduğunda, unvana sahip olmak adına onaylı bir sertifikanın şart olduğu Bilgisayar İşletmenliği kariyerinin; aslında hem ulusal hem de uluslararası geçerliliğine de dikkat çekmek gerekmektedir. Bu alanda profesyonelleşen kişiler, geçerli bir Bilgisayar İşletmenliği Eğitimi Sertifikası ile kolaylıkla iş bulabileceklerdir. Eğitim boyunca katılımcılara, eğitmen tarafından titizlikle hazırlanmış video ders anlatımları, PDF kaynaklar ve ilgili dokümanlar ile sınırsız tekrar şansı da sunulmaktadır. 2 ay sürecek bu eğitimin sonunda tüm katılımcılara uygulanacak bir Bitirme Sınavı bulunmaktadır.

Bu eğitim ile katılımcılara;

  • Bilgisayara giriş ve genel donanım bilgisi,
  • Microsoft Word,
  • Microsoft Excel,
  • Microsoft Powerpoint ve Windows İşletim Sistemi gibi konularda yeterlilik

kazandırılmaktadır. Bunun yanı sıra tüm katılımcılara temel internet uygulamaları ve web sitesi kullanımı hakkında da bilgiler verilmektedir. Bu eğitimle birlikte sertifika almaya hak kazanan kişiler; çalıştıkları kurumdaki tüm dokümanları dijital ortama aktarma ve bunları koruma görevini üstlenebilecek, istenildiği takdirde sunumlar hazırlayacak, gerekli güncellemeleri yapacak ve benzer tüm diğer bilgi işlem sürecine katkıda bulunacak düzeye ulaşmaktadır. Bilgisayar İşletmeni olmak isteyen herkesin atanabilmesi adına Millî Eğitim Bakanlığı onaylı bir sertifika almış olması zorunluluğu mevcuttur.

     Bu eğitime mevcut bilgisayar bilgisini Millî Eğitim Bakanlığı onaylı bir sertifika ile tescillendirmek isteyen veya tam anlamıyla yeterli bir bilgisayar eğitimi alarak memur olma hedefi bulunan herkes katılabilir.
     Tecrübe Eğitim Kurumları’na telefon veya internet üzerinden yaptığınız başvuru işlemi tamamlandıktan sonra yalnızca size özel tanımlanan bir kullanıcı adı ve şifre ile yönlendirileceğiniz sisteme giriş yapabilir, sonrasında dilediğiniz gün ve saatlerde eğitim videolarını izlemeye ve yazılı kaynakları okumaya başlayabilirsiniz. Eğitim süresi boyunca tüm dijital kaynaklara ulaşımınız sınırsızdır.
     Bilgisayar İşletmenliği Eğitimi sonucunda yapılan sınavda başarı sağlayan her katılımcı; Millî Eğitim Bakanlığı veya üniversite onaylı bir sertifika alma hakkı kazanmaktadır. Bu sertifika aynı zamanda kişinin, bir devlet kurumuna memur olarak atanabilmesi için KPSS sonucunda gerekli olacak belge yeterliliğine de sahiptir.
 
Ön Başvuru Formu